Na dietetykę nigdy nie jest za późno
Osoby, które rozpoczynają karierę w zawodzie dietetyka w nieco późniejszym wieku bardzo często odnoszą duże większe sukcesy zawodowe niż osoby młode, tuż po studiach. Tak więc w tym zawodzie wiek nie tylko nie jest żadną barierą, ale bardzo często dodatkowym atutem. Przeczytaj do końca ten artykuł a przekonasz się, że życie to dowodzi.
Kończąc szkołę średnią, tylko niewiele osób jest pewna trafności wyboru swojego kierunku studiów i tego, że będzie on doskonałym przygotowaniem do ich przyszłego zawodu. Jest oczywiste, że młody wyczynowy sportowiec może być pewny wyboru AWF-u czy utalentowany muzyk Akademii Muzycznej. Ale czy kilkunastoletnia osoba, może mieć pewność, że dietetyka jest tym co pragnie robić w życiu i że jest to zawód do którego ma rzeczywiście predyspozycje? Nic więc dziwnego, że wybór studiów dietetyki w młodym wieku może być obarczony pewnym ryzykiem.
Tego typu wątpliwości będą zdecydowanie mniejsze w przypadku osób, które decydują się na podjęcie tego kierunku kształcenia w późniejszym wieku. Stabilizacja rodzinna, pewność swoich predyspozycji osobowościowych, większa odpowiedzialność, doświadczenie życiowe, bardziej ugruntowane zainteresowania powodują, że podjęcie kształcenia w kierunku dietetyki częściej kończy się sukcesem zawodowym.
Większość pacjentów korzystających z usług dietetyka to osoby w wieku średnim, które powoli zaczynają się borykać z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi lub wagowymi, a także zwracają większą uwagę na zdrowy sposób odżywiania. Dlatego chętniej korzystają z usług dietetyka w podobnym wieku, gdyż w ich oczach wzbudza on większe zaufanie. Dlatego można powiedzieć, że kształcenie w kierunku dietetyki nie ma żadnej bariery wiekowej, a wręcz przeciwnie – wraz z upływem wieku mamy rosnącą szansę na sukces.
Doskonałym przykładem takiego sukcesu jest osoba Pani Elżbiety Noculak, która na co dzień prowadzi poradnię dietetyczną w Rzeszowie. Na praktyczne wykonywanie zawodu dietetyka zdecydowała się wiele lat po ukończeniu studiów, jednak nie przeszkodziło to by stać się jednym z najlepszych specjalistów sieci Dobry Dietetyk. Dzisiaj w jej ślady poszły również jej dwie córki Ania i Agnieszka, które zainspirowane sukcesem mamy, prowadzą już własne, świetnie prosperujące poradnie dietetyczne. A więc można? :)
Posłuchaj też naszego nowego Podcastu i sprawdź jak wiele osób planuje przekwalifikować się zawodowo. WARTO POSŁUCHAĆ